pátek 3. ledna 2020

Vánoce

Vánoce byly jedním slovem překrásné. Byly hodně o sdílení a trávení společného času. Letos jsem neměla tendenci bilancovat a vyčítat si, že jsem nestihla to nebo ono. Jsem přesně tam, kde mám být a je to tak v naprostém pořádku. Do roku 2020 jsem si nedávala žádná předsevzetí, ale spíš cíle. Chtěla bych KONEČNĚ dodělat školu, víc se hýbat, mít se ráda, víc času trávit s rodinou a prostě jen BÝT.


Dva dny před Silvestrem jsem se rozhodla uspořádat pochod na Náklo. Pozvali jsme rodinu a kamarády, uvařili v kotlíku zelňačku, vypili litry svařáku a proklábosili celé odpoledne. Myslím, že nová tradice je na světě.
Z dárků mi udělal největší radost ten od Aničky. Plakala jsem dojetím. Ona mě vždycky dokáže něčím překvapit.♥Velkou radost mi udělal také ručně vyráběný náramek od Samesis a šedesát let staré originál Primky od ProstěPrim. Děkuji za inspiraci Klárce.Hodně jsme se procházeli, četli a smáli se spolu.Bylo to letos opravdu moc hezké. Přeji Vám příjemný start do roku 2020!

Petra

3 komentáře:

 1. Radost a zdraví do nového roku. Ať se každé ráno těšíš na nový den. Pavel

  OdpovědětVymazat
 2. Build Brand Awareness with the power of Google Reviews. Buy Google Reviews USA from a reputable source that will provide Google searchers with the information they need about the places you are reviewing for. When using a review service to ensure you are using reputable sources that offer a wide range of categories to make sure your reviews are not only found in your local area but also all over the world. If you would like to receive updates about new places or services in your area as well as the world at large, connect with a professional review service that is affordable and effective.


  In order to get the most from the Lenses service, you are going to need to learn how to buy LinkedIn accounts Cheap. When you decide that you need to join LinkedIn, you will need to have a profile created, and what is more important you need to have one that is relevant to your industry and that meets your business needs. There are many ways in which you can do this. The best way to learn about these options is to read this article and follow the advice contained herein.


  There are some great reasons why an entrepreneur should consider Buy Apple ID Cheap. But before you do, you need to learn about the different types of programs that are available. Whether you want a solution for your business or for entertainment purposes, an iPad is perfect for both. But before you go out and purchase one, you need to decide how you plan on using the iPad and what it will be used for. Consider the options below and figure out which is best for you.


  If you are seeking the best way to find out whether social networking platforms such as Facebook and Twitter are worth your time, and ultimately your money, then you should definitely check out some of Buy Trustpilot Reviews Cheap that are available online. These independent reviews typically focus on everything that you need to know from using social media platforms in the context of an online business. To date, social networking has become one of the most widely used tools by a wide range of individuals and businesses around the world, from sales representatives and product owners to ordinary consumers and business owners. In fact, a number of studies have shown that social network marketing has been especially effective in helping online businesses and marketers get the word out about their products and services.

  OdpovědětVymazat
 3. If you are seeking the best way to find out whether social networking platforms such as Facebook and Twitter are worth your time, and ultimately your money, then you should definitely check out some of the Buy negative trustpilot reviews that is available online. These independent reviews typically focus on everything that you need to know from using social media platforms in the context of an online business. To date, social networking has become one of the most widely used tools by a wide range of individuals and businesses around the world, from sales representatives and product owners to ordinary consumers and business owners. In fact, a number of studies have shown that social network marketing has been especially effective in helping online businesses and marketers get the word out about their products and services.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře!