středa 19. srpna 2015

Už se nám to blíží...

...za pár dnů začíná škola! Anička nastupuje do první třídy. Musím se přiznat, že jsem opravdu nervózní. Bude to zvládat? Bude se jí chtít učit? Zvládne si přenést ke stolečku ten těžký tác s obědem? Budou ji mít spolužáci rádi? Musím se hodit do pohody a věřit, že to všechno zvládne. 
Před prázdninami jsme dostali seznam s potřebnými věcmi k nakoupení. Naštěstí o veškeré psací a kreslící potřeby se postará škola. Na nás je pouze koupě cvičebního úboru, přezůvek a obalů. A jelikož v sobotu odjíždíme za krásami Rakouska, vydaly jsme se na nákupy už (až) dnes. 
Počasí bylo přímo ukázkové. Pršelo, jen se lilo. Začaly jsme papírnictvím. První konflikt byl hned u láhví. Věděla jsem, že chci nějakou zdravější. Přemlouvala jsem Aňul, aby si vzala equa láhev http://www.labeloo.cz/produkty/lahve . Ta si ale zatvrzele mlela svou, že tahle je trapná a ona chce šedou zdravou láhev. Nakonec vyhrála. Přeci z ní bude pít ona.


Další neshoda byla u desek na sešity. Sáhla jsem po těch v akci. Na výběr byly dva motivy. Jeden s kočičkou, druhý s pejskem. V košíku skončila kočka, ale pouze do té doby než Aňul zahlédla desky s motivem Ledového království. Těm nešlo konkurovat. Kočku jsem tedy spěchala vrátit mezi ostatní.
Další byl na radě nákup přezůvek. Tady bylo jasno. Jsme věrní polské značce Befado. Botky dělají v nejrůznějších barvách a hlavně mají i potřebné certifikáty.

Ale to nejhorší na mě čekalo v obchodě se sportovním oblečením. Slovo trapný jsem za tak krátkou dobu slyšela nejmíň stokrát. Panebože, snad nejsem tak stará? Nerozumím dětské módě? Snažila jsem se jí vnutit sálové boty, které byly podle ní neuvěřitelně trapné a vůbec s ničím neladily. Po kom to dítě je? Kapitulovala jsem a pořídila, na její přání, klasické Jarmilky. Ty trapné nejsou? Nerozumím ničemu! Na x-tý pokus jsme vybraly teplákovou soupravu. Hurááááááááá! Nakoupeno! Všem matkám, které se teprve na nákup chystají, přeji pevné nervy! Jdu si dát kafe a teplou vanu!Petra

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za milé komentáře!